روغن زیتون برای پیشگیری

روغن زیتون با داشتن ماده ی آنتی اکسیدان از بسیاری بیمارها ازجمله سرطان پیشگیری کرده ،وباعث ازبین بردن نشانه های پیری شده و همچنین راه حل مناسبی است برای از بین بردن چربی در کبد و جلوگیری از رسوب چربی در ابتدای کبد می شود.

 درروغن زیتون ترکیب قابل توجهی از او مگا سه وجود دارد که مانع از انسداد رگهای خونی شده و احتمال آلزایمر  و فشار خون و ناراحتی های قلبی  را کم میکند و و همچنین از دیوارسلولهای بدن محافظ کرده،به این دلیل است که انسان عادت کرده به هنگام گرفتگی عضلات جسم از ماساژ همراه با روغن زیتون بهره ببرد به همان اندازه که ماهیچه ها را نرم کرده رگها را نیز نرم و اجازه نمیدهد دچار انسداد شوند.چونکه انسداد رگهای خونی عامل لختگی خون و سکته می باشد.

همچنین روغن زیتون دارای ماده آدیپونکتین است که  خود باعث چربی سوزی بوده و بعد از چند ساعت ازخوردن غذا ،عمل چربی سوزی را شروع کرده و مانع از چاقی میشود ،مخصوصا آن دسته از زیتونهای اطراف دریای مدیترانه که از بهترین نوع زیتون می باشند.

 

همچنین روغن زیتون به میزان 10درصد حد قند خون کاهش میدهد درحالی که خود آن هیچ ارتباطی به بیماری دیابت ندارد

در کشور ژاپن آزمایشی انجام شد که ثابت کرد روغن زیتون از سرطانهای پوست،روده بزرگ و روده کوچک جلوگیری خواهد کرد.

همچنین در آزمایشی مشابه که در در دانشگاه آکسفورد انجام گرفت،ثابت شد روغن زیتون تا 45% از سرطان سینه در خانمها جلوگیری خواهد کرد.روغن زیتون دارای ویتامین E می باشد که از برخی بیماریها و مشکلات همانند نشانه های پیری  وسرطان پیشگیری خواهد کرد.

خدای بزرگ هم در توصیف روغن زیتون می فرماید:

(وصبغ للاکلین) چون با افزایش سن انسان تعدادکروموزم های جسم او کم شده که روغن زیتون  این کمبود را جبران میکند.

مشاوره پزشکی دینی